Drošibas konference

Kādu laiku atpakaļ Latvijas sociālos tīklus pāršalca ziņas, ka vairāku lietotnes Instagram lietotāju, kuru sekotāju skaits mērāms tūkstošos,  konti tikuši uzlauzti. 

Pienāk vēstule ar linku uz viltus lapu, lai to apskatītu, jāielogojas ar savu paroli un viss - tā nonāk vēstules izsūtītāju rokās. Parasti iedomājamies, ka mūs jau nu gan nekas tāds nevar skart, bet realitātē viss ir savādāk.

Mūsdienās par drošību internetā jādomā ikvienam. Daudzi ‘uzbrukumi’ ir automātiski, tie var skart mūs visus.

Domājot par drošību, arī mēs Team3 programētāji devāmies uz vadošo Baltijas IT drošības konferenci un izstādi, ko rīko Data Security Solutions. Konference notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā – paralēli 6 sesijās - tāpēc bija jāizvēlās, kuras tēmas un runātāji varētu mūs interesēt. Tēmu variācija bija plaša – sākot no “profesionālās stalkošanas” sociālajos tīklos, beidzot ar kiberdrošību uz kuģiem un atomelektrostacijās. Konferencē uzstājās pārstāvji gan no Latvijas ministrijām, gan vadošajiem vietējiem uzņēmumiem, gan arī ārzemju uzņēmumiem.

Izskanēja arī prezentācijas par ļoti aktuālām tēmām – GDPR, kriptoķēdēm dažādās jomās, kā arī, protams, vai 5G ir bīstams veselībai. Īsā atbilde – “Nē”.

Plašāk ar konferences norisi var iepazīties mājaslapā:

https://www.dssitsec.eu/

Pārtraukumos bija iespēja tikt pie uzkodām un reizē iepazīties ar konferences atbalstītāju stendiem, to tehnoloģijām, piedalīties loterijās un, protams, padiskutēt gan ar citiem apmeklētājiem, gan organizāciju pārstāvjiem.

Noslēgumā – drošībā mūsdienās ir ļoti svarīga, diemžēl, parasti par to aizdomājamies tikai tad, kad ir jau par vēlu. Tā nav tēma tikai priekš lieliem uzņēmumiem vai ietekmīgām personām. Jebkurš no mums ir saņēmis e-pastā piedāvājumus saņemt miljoniem dolāru no Āfrikas prinčiem. Tikpat aizdomīgi jāizturas arī pret daudz ticamākiem piedāvājumiem. Paldies par uzmanību!