• Team3
  • Blogs
  • Kā izvēlēties programmētājus sadarbībai? Pieci ieteikumi, ko ņemt vērā

Kā izvēlēties programmētājus sadarbībai? Pieci ieteikumi, ko ņemt vērā

Indars Brūvelis, 05.02.2021

Ja pirmo reizi meklējat programmētāju mājaslapas veidošanai vai kādam citam projektam, tad ir svarīgi, kādu partneri izvēlaties, jo tas vistiešākajā veidā ietekmēs jūsu projektu gan izmaksu, gan laika ziņā.
Esam sagatavojuši ieteikumus, kas būtu jāņem vērā, ja pirmo reizi sākat pārrunas ar programmētājiem.

Detalizēti aprakstiet projektu

Pēc iespējas detalizētāk aprakstiet savu projektu. Ja tā ir aplikācija, tad uzzīmējiet, kā vēlaties to redzēt, kādas funkcijas tai ir jāpilda. Ja tā ir vienkārša mājaslapa, tad salieciet sadaļas (piemēram, sadaļa, kurā ir aprakstīti visi pakalpojumi, sadaļa par sevi, kontakti). Ir svarīgi ņemt vērā, ka mājaslapa ir kā palīgs tiem, kas meklē informāciju, tātad lapā ir jāapraksta ne vien jūsu bizness, bet arī jāieliek kaut kas noderīgs jūsu pakalpojumu meklētājam. Atrodiet labus mājaslapu paraugus, kādi jums patīk. Sagatavojiet logo. Ja nav logo, tad pastāstiet, kādu to vēlaties. Aprakstiet, ko pats vēlaties redzēt savā mājaslapā.

Sagatavojiet tekstu

Vai nu pirms projekta uzsākšanas, vai arī tiklīdz programmētāji vai dizaineri ir sākuši darbu, ir nepieciešams sagatavot tekstus. Neatstājiet to uz pēdējo brīdi. Veidojot tekstu, atcerieties, ka mājaslapas idejai ir jābūt ar vienotai, tādai, kas caurstrāvo visu mājaslapu. Turklāt informācija ir jāsakārto, piemēram, sadaļā "portfolio" ir jābūt tikai portfolio, sadaļā “par mums” ir jābūt atrodamai visai informācijai par uzņēmumu, ko vēlaties pastāstīt.

Meklējiet SEO speciālistu

Ir svarīga arī SEO daļa. Tā uz programmētājiem neattiecas, taču uzreiz meklējiet kādu, kas jums var palīdzēt to sagatavot. SEO ir svarīga lieta, jo palīdz piesaistīt jaunus klientus gan reģionāli, gan arī starptautiski. Gatavojot SEO starptautiski, tā koncepts būs nedaudz citāds. To visu jums pastāstīs SEO speciālists.

Izvēlieties vismaz piecus uzņēmumus, kam jautāt par izcenojumiem

Noteikti veiciet pārrunas ar vairākām kompānijām, vismaz ar piecām. Ir pilnīgi iespējams, ka vismaz divas jums nemaz neatbildēs, vai arī atbildēs, bet bez intereses. Trīs uzņēmumi Jums uzdos vēl papildu jautājumus un sagatavos piedāvājumus. Jūs tiksieties ar 2-3 uzņēmumu pārstāvjiem un varēsiet novērtēt cilvēkus, kas tur strādā.

Saskaņojiet termiņus un izmaksas

Kad esat izvēlējušies sadarbības partneri, noteikti izrunājiet precīzus un skaidrus darba izpildes termiņus un visas izmaksas. Ir vēlams sagatavot vienkāršu līgumu un aprakstīt tajā uzdevumus, izpildes termiņus, izmaksas, kā arī situācijas, ja programmētāji kavē izpildes termiņus.
Protams ir jāņem vērā vēl daudzas nianses, taču šeit jums ir dots īss pamats, kā sākt savu pirmo projektu.