• Team3
  • Blog
  • Kā izvēlēties programmētājus sadarbībai? 5 ieteikumi, ko ņemt vērā.

KĀ IZVĒLĒTIES PROGRAMMĒTĀJUS SADARBĪBAI?
5 IETEIKUMI, KO ŅEMT VĒRĀ.

Indars Brūvelis, 05.02.2021

JA PIRMO REIZI MEKLĒJAT SEV SADARBĪBAS PARTNERI PROGRAMMĒTĀJU VAI PROGRAMMĒTĀJUS MĀJAS LAPAI VAI KĀDAM CITAM PROGRAMMĒŠANAS PROJEKTAM, TAD IR SVARĪGI KĀDU PARTNERI JŪS IZVĒLATIES, JO TAS VISTIEŠĀKAJĀ VEIDĀ IETEKMĒS JŪSU PROJEKTU - GAN IZMAKSU, GAN LAIKA ZIŅĀ.

 

ESAM SAGATAVOJUŠI PIECUS IETEIKUMUS, KAS BŪTU JĀŅEM VĒRĀ PIRMO REIZI UZSĀKOT PĀRRUNAS AR PROGRAMMĒTĀJIEM.

 

Detalizēti aprakstiet projektu.

  • Pēc iespējas detalizētāk aprakstiet savu projektu, ko vēlaties darīt.
  • Ja tā ir aplikācija, tad uzzīmējiet to, kā Jūs vēlaties to redzēt, kādas funkcijas tai ir paredzētas.
  • Ja tā ir vienkārša mājas lapa, tad salieciet sadaļas (piemēram, aprakstīti visi pakalpojumi, sadaļa par sevi, kontakti). Svarīgi ņemt vērā, ka mājas lapai ir jābūt veidotai tā, lai tā būtu kā palīgs tiem, kas meklēs šo mājas lapu, tātad ne tikai informācija par Jūsu biznesu, bet arī tur atrodams, kas noderīgs priekš Jūsu pakalpojumu meklētāja.
  • Atrodiet labus paraugus mājas lapām, kuras Jums patīk.
  • Sagatavojat logo, ja nav logo, tad sakiet kā to vajadzēs izstrādāt.
  • Aprakstiet, ko Jūs pats vēlēties redzēt savā mājas lapā.

 

Sagataviet tekstu.


Vai pirms projekta uzsākšanas, vai arī tiklīdz programmētāji vai dizaineri ir sākuši darbu, nepieciešams sagatavot tekstus. Neatstājiet to uz pēdējo brīdi. Veidojot tekstu, atcerieties, ka mājas lapai ir jābūt vienotai idejai, kas caurstrāvo visu mājas lapu. Piemēram, zem portfolio ir jābūt tikai portfolio, zem sadaļas “par mums” jābūt atrodamai visai informācijai par uzņēmumu, ko vēlaties pastāstīt.

 

SEO speciālista sameklēšana.

 

Svarīga ir arī SEO daļa, tā uz programmētājiem neattiecas, taču uzreiz jautājiet uzņēmumam, kas Jums var palīdzēt to sagatavot. SEO ir svarīgs, jo tas ir veids kā piesaistīt jaunus klientus gan reģionāli, gan arī starptautiski. Gatavojot SEO starptautiski, tā koncepts būs nedaudz savādāks. To visu Jums nokonsultēs SEO speciālists.

 

Izvēlaties vismaz piecus uzņēmumus, kam jautāt par izcenojumiem.

 

Noteikti veiciet pārrunas ar vairākām kompānijām, vismaz ar piecām. Jo ir pilnīgi iespējams, ka vismaz divas Jums nemaz neatbildēs, vai arī atbildēs, bet bez intereses. Trīs uzņēmumi Jums uzdos vēl papildus jautājumus un sagatavos piedāvājumus. Galā tiksieties ar 2-3 uzņēmumiem, lai novērtētu cilvēkus, kas tur strādā.

 

Termiņu un izmaksu saskaņošana.

Kad esat izvēlējušies sadarbības partneri, noteikti izrunājiet precīzus un skaidrus darba izpildes termiņus un visas izmaksas. Vēlams sagatavot vienkāršu līgumu, kurā tiks aprakstīti uzdevumi, izpildes termiņi, izmaksas, kā arī aprakstītas situācijas, kas notiek, ja programmētāji kavē izpildes termiņus.

    

Protams ir jāņēm vērā vēl daudzas nianses, taču šeit Jums tika dots īss pamats tam, ar ko sākt savu pirmo projektu.  

 

Indars Brūvelis, 11.01.2021