• Team3
  • Blog
  • Kādas nianses ir jāņem vērā veidojot jaunu mājas lapu.

KĀDAS NIANSES IR JĀŅEM VĒRĀ VEIDOJOT JAUNU MĀJAS LAPU.

Indars Brūvelis, 10.03.2021

NIANSES IR DAUDZAS, BET PASKATĪSIMIES UZ DAŽĀM GALVENAJĀM.

SVARĪGI IR NOPIRKT DOMĒNU. To var izdarīt www.nic.lv ja ir domēns .lv vai piemēram www.hostinger.lv kur var izvēlēties .com un citu valstu domēnus.

NEPIECIEŠAMS IR SERVERIS, KUR ATRADĪSIES MĀJAS LAPA UN EPASTI.
Izvēle ir ļoti plaša, attiecīgi, to vislabāk prasīt mājas lapas izstrādātājiem, visticamāk programētājiem, jo dizaineri var tādas lietas arī nezināt. Mēs izmantojam vairākus serverus. Kā vienu no iespējamiem serveriem piedāvājam izmantot www.hostinger.lv

NEPIECIEŠAMS DIZAINERIS. :) Kā gan bez viņa. Vēlams, lai dizinerim ir pieredze, ja arī nav, tas nekas, svarīgi būtu, lai saprot kā, kas darbojas mājas lapu nozarē.

VĒLAMS IR ZINĀT, KO JŪS VĒLATIES. Tātad Jums jāveic neliels mājas darbs un internetā jāpēta, kādas mājas lapas Jūs uzrunā visvairāk, ar kādām krāsām, kādas veiksmīgākās mājas lapas ir atrodamas Jūsu nozarē, kāda tipa mājas lapu Jūs vēlaties, piemēram blog tipa, portfolio vai e-komerciju, utt. Var ņemt par piemēru šo mājas lapas tipu sadalījumu - www.themeforest.net un sadaļā wordpress Jūs redzēsiet daudzas dažāda tipa mājas lapas paraugus.

VAJAG ARĪ PROGRAMMĒTĀJU. :) Parasti mājas lapu dizainerim būs pieejams arī programmētājs. Tomēr ja nav, tad meklējat uzņēmumu, kas būtu gatavs pēc dizainera norādījumiem, programmēt mājas lapu.

UN GANDRĪZ PATS SVARĪGĀKAIS IR… NAUDA :) Pirms sākat darbu, noskaidrojat visas izmaksas:

  • domēna izmaksas
  • servera izmaksas
  • dizainera izmaksas
  • programmētājas izmaksas
  • precizēt uzreiz vai cena var mainīties, kā arī precizēt, kādās robežās cena var mainīties gan pie dizainera, gan pie programmētāja

VAI MAKSĀT PAR MĀJAS LAPAS UZTURĒŠANU? Mēs teiktu ka nē. Jo ir daudzas bezmaksas sistēmas, kurām pietiktu, ja reizi gadā, kāds programmētājs tās apkoptu, par atsevišķu samaksu. Par severi un domēnu protams visu laiku ir jāmaksā.

UN ATCERATIES PAR TERMIŅIEM. Tie ir tik mainīgi, ka ar dizaineri un ar programmētāju, tie ir cieši un stingri jāatrunā.

LAI JUMS IZDODAS IZVEIDOT JŪSU SAPŅU MĀJAS LAPU.
RŪPĒS PAR KODU, TEAM3 KOMANDA.