• Team3
  • Blogs
  • Mākslīgais intelekts un aplikāciju programmēšana

Mākslīgais intelekts un aplikāciju programmēšana

Kaut kad sen Aizeks Azimovs ir formulējis trīs robottehnikas likumus. Kopš tā laika cilvēces prātus nepārstāj nodarbināt jautājumi par to, kas notiks, ja roboti ienāks ļaužu ikdienas dzīvē. Kādu labumu tie dos un no kā ir jāuzmanās?

Ir taisnība, ka vēl pavisam nesen mākslīgais intelekts bija sastopams vienīgi fantastikas filmās un grāmatās, taču tagad ar katru gadu tas arvien pārliecinošāk ienāk cilvēku dzīvē.

Mākslīgais intelekts ir devis daudz iespēju. Mājsaimnieces izmanto robotus, kas sūc putekļus un mazgā logus. Runas un attēlu atpazīšana vienkāršo un paātrina informācijas meklēšanu.

Pat tad, kad atpūšaties dīvānā un skatāties filmas, Netflix serviss strādā pilnā sparā, lai noskaidrotu, kas jums interesē. Tas izmanto pašas jaunākās prognozēšanas tehnoloģijas, lai piedāvātu jums tādas filmas un seriālus, kas jums noteikti patiks.

Runājot par viedtālruņu aplikācijām, Siri, Alexa un Google Assistant ir uzskatāmi ikdienas palīgu piemēri. Tie atbild uz jautājumiem, sameklē vajadzīgo informāciju un pilda daudz komandu – sākot ar modinātāja uzstādīšanu un beidzot ar maršuta sastādīšanu, kā arī dara vēl daudz interesantu lietu.

Mākslīgais intelekts palīdz treideriem analizēt un apstrādāt tirgus datus, izstrādāt algoritmus un stratēģijas. Investoriem tas dod ieteikumus par ieguldījumiem vai uzņemas pilnīgu kontroli pār aktīviem. Jā, tas tiek darīts ar mobilo aplikāciju palīdzību. Skan fantastiski, taču tā ir.

Kā redzat, mākslīgais intelekts ir pārvērties no futūristiskas tehnoloģijas par ikdienu. Tas patiesi daudz ko vienkāršo un pat padara labāku.

Atšķirībā no cilvēkiem, mašīna telefonā, kas pati mācās, nenogurst un nekļūdās pat tad, ja ir jāstrādā daudzas dienas no vietas. Tā ir kabatas palīgs ar bezgalīgām spējām.

Starp citu, cienījamie fantasti, ko nojaušat par tuvāko nākotni? Vai mākslīgais intelekts ir cilvēces priekšrocība? Ko domājat par šo jautājumu?

Un ko domājat jūs, dārgie lasītāji?