• Team3
  • Blogs
  • Programmēšana un mobilās aplikācijas sabiedrības dzīvē

Programmēšana un mobilās aplikācijas sabiedrības dzīvē

Aplikāciju programmēšana ir kļuvusi par neatņemamu interneta dizaina studiju darba sastāvdaļu, jo bez mobilajām aplikācijām vairs nav iedomājama ikdienas dzīve. Ar to palīdzību viegli un ātri tiek izmantoti dažādi pakalpojumi un izdarīti pirkumi. Nepielūdzamie statistikas dati rāda, ka 62,5% pasaules iedzīvotāju lieto internetu, sociālo tīklu auditorija ir palielinājusies līdz 4,62 miljardiem un cilvēki 2022. gadā ir pavadījuši internetā 12,5 triljonus stundu.

Noskaidrosim, kas tad īsti ir mobilās aplikācijas. Tās ir kā sava veida vizītkartes, kas tiek izdalītas pastāvīgiem klientiem. Tās tiek programmētas tā, lai palīdzētu atrisināt kaut kādas lietotāju problēmas.

Mobilās aplikācijas tiek izmantotas gandrīz visās ikdienas dzīves sfērās, sākot ar darbu un beidzot ar brīvo laiku. To darbība skar pat personīgo dzīvi.

Izklaide
Ceļojumi
Bizness
Darba meklēšana
Sociālas aplikācijas
Ēdiena pasūtīšana
Sports
Izglītība
Ziņas

Pasaulē parādās jauna tendence – tādu viedtālruņu aplikāciju programmēšana, kurām ir daudz mērķu un uzdevumu. Agrāk aplikācijas tika radītas viena uzdevuma risināšanai, piemēram, kontaktiem vai loģistikai.

Ko izvēlēsies mūsdienu cilvēki: vienu aplikāciju, kas palīdz risināt 10 dažādas problēmas, vai 10 mobilās aplikācijas, kas katra ir paredzēta vienas problēmas atrisināšanai? Protams, ka pirmo variantu. Tāpēc kļūst populāras aplikācijas, kas spēj palīdzēt risināt daudz un dažādas problēmas. Piemēram, ķīniešu aplikācija WeChat apvieno mesindžera, sociālo tīklu un mobilās maksāšanas funkcijas.

Tāpat pasauli iekaro mākslīgais intelekts. Tas tiek ieviests apsardzes sistēmās, informācijas meklētājos, sadzīves tehnikā un citur. Tagad ir grūti kādu pārsteigt ar gudro māju vai meklēšanas pieprasījumiem balsī, un šo tehnoloģiju pamatā ir mākslīgais intelekts.

Mūsdienās tas ir pats perspektīvākais mobilo aplikāciju un datorprogrammu izstrādes virziens. Masveida robotizācija drīz novedīs pie tā, ka telefons kļūs par labāko cilvēka draugu, ar kuru varēs sarunāties, dot tam balss komandas, vadīt to, regulēt tā darbību, nepieskaroties ekrānam.