Kas ir serveris un ar ko to ēd

Tāds ierasts vārds: "serveris". Taču kas tas ir?

Pirmkārt, tas ir jaudīgs dators. Tāds īpašs, noteikta darba veikšanai. Tas var vienkārši glabāt informāciju. Var glabāt un apstrādāt datu bāzes, kalpot par bāzi daudzlietotāju spēlēm, rēķināt un daudz ko citu.

Uz serveriem izvieto interneta vietnes, spēļu vides, video vietnes, mūzikas vietnes, tiešsaistes radio un daudz citu resursu. Protams, parasts personālais dators tādus uzdevumus nespēj paveikt, tāpēc serverim ir jābūt spēcīgam kā Heraklam.
Vai esat iedomājušies, kur Google glabā milzīgo savu lietotāju foto un video materiāla daudzumu? Protams, uz tam paredzētiem jaudīgiem serveriem, kas spēj to visu apstrādāt un dot pieeju lietotājiem jebkurā laikā.

Tie izskatās kā fantastiski superdatori – milzīgi un masīvi. Tie mīt īpašās istabās – serveru telpās. Serverim nav nepieciešams monitors, klaviatūra, pele un tumbiņas. Pietiek to uzstādīt un nokonfigurēt, un tas pēc tam strādā un pilda uzdotos uzdevumus.

Tagad jūs labi zināt, kas ir serveris. Kā redzat, tas nav nekas sarežģīts. Serveri ir visiem interneta resursiem, lai tie varētu strādāt un pildīt paredzētās funkcijas.

Nobeigumā pastāstīsim interesantu faktu par serveriem.

Pirmie divi Jandeksa serveri atradās pie pirmā sistēmas administratora kājām. Trešo serveri tur novietot neizdevās. 2000. gadā Jandekss uzbūvēja savu serveru centru, un kopš tā laika visi serveri atrodas datu centros.